U nas lekcje biblioteczne odbywają się nie w ławkach a na pufach i poduszkach Bajkosfery wśród pluszowych zabawek. Ale nie tylko one są kolorowe, bo przecież wokoło na półkach mnóstwo wielobarwnych okładek książek i nie są to wyłącznie lektury.
A jaką literaturę oferuje Wypożyczalnia dla Dzieci i Młodzieży, i na których regałach się ona znajduje, dowiedziały się wczoraj dzieci, uczennice i uczniowie pierwszej i drugiej klasy z Niepublicznej Szkoły Podstawowej „Klucz” w Kętrzynie. Pani bibliotekarka przypomniała obecnym czytelnikom i opowiedziała niewątpliwie przyszłym jak wyglądają zasady szukania, wypożyczania i zwrotu książek, zachowywania się w Wypożyczalni oraz Czytelni, do której dzieci przeszły po tym, jak znalazły, przejrzały i wypożyczyły wypatrzone przez siebie pozycje.
W Czytelni zaś miały okazję posłuchać, co, w odróżnieniu od Wypożyczalni ten dział biblioteki oferuje najmłodszym czytelnikom, choć nie tylko, ponieważ znajdująca się w sali scena służy również wydarzeniom, których publiczność stanowią prawie wyłącznie dorośli.
Tego dnia Czytelnia przedstawiała się nieco inaczej niż zazwyczaj, ponieważ gości wystawę „Trochę kultury… z lektury!”, czyli niezwykłe fotografie pokazujące potęgę wyobraźni i przedstawiające młodego człowieka tak zaczytanego w lekturze szkolnej, że światy rzeczywisty i literacki mieszają się ze sobą.
Skip to content