W środowe przedpołudnie, czyli kolejnego dnia Tygodnia Bibliotek gościliśmy w Czytelni dla Dzieci i Młodzieży olsztyńską pisarkę Beatę Sarnowską, autorkę książek dla najmłodszych i nieco starszych czytelników. Spotkanie przygotowaliśmy dla młodszych klas ze Szkoły Podstawowej nr 1 i nr 3 w Kętrzynie.
Spotkanie z pisarką rozpoczęło się od przedstawienia i krótkiego omówienia przez nią książek jej autorstwa. Ze stolika na scenie Beata Sarnowska brała kolejne pozycje i przechadzając się wśród dzieci prezentowała dwa cykle powieści sensacyjnych, bez mała detektywistycznych, ale przede wszystkim opartych na przygodzie i formule gier terenowych w polskich miastach, pośród znanych miejsc i osób związanych z historią, nauką i sztuką.
W dalszej części spotkania autorka przedstawiając dzieciom cykl pisarski i wydawniczy nawiązała bardzo szybko z publicznością kontakt, co przerodziło się w intensywną i ciekawą rozmowę na temat pisarstwa.
Zaproszenie do wspólnej zabawy nie tylko nie wzbudziło sprzeciwu, ale spotkało się z ogromną radością. Ilość chętnych do posiedzenia na brzegu sceny z Beatą Sarnowską oczywiście przerastało wszystkie oczekiwania! Chętni losowali słowa będące zalążkami wątków fabuły i podawali pisarce gotowe tematy nowych powieści.
Należało pobawić się także w szerszym gronie. Sprawnie powstały trzy grupy, które musiały sobie przypomnieć to, co o cyklu wydawniczym książki na początku spotkania powiedziała pisarka, która teraz przejęła rolę animatorki kultury.
Zabawy dobiegły końca, jeszcze chwila rozmowy na zajętych z powrotem miejscach i Beata Sarnowska położyła okulary na stoliku zastawionym jej książkami, wyjęła długopis i musiała sprostać ustawionej do niej kolejce po autografy obecnych i niewątpliwie przyszłych czytelników.
Skip to content