Przez dwa kolejne dni w tym tygodniu Filia nr 3 Miejskiej Biblioteki Publicznej była miejscem spotkań z cztero- i pięcioletnimi przedszkolakami z Miejskiego Przedszkola Integracyjnego „Smerfowa Kraina”.
Wrażenia musiały być niezwykłe i to po obu stronach. Pani bibliotekarka przecież gościła obie grupy przedszkolne po raz pierwszy. Dzieci zaś poznały miejsce, w którym półki i regały wypełnione są po brzegi książkami. Najpierw czekała je opowieść o samej bibliotece, jej zaletach, tajemnicach, urokach, otwartości. Potem o przyjaźni z książkami, które tylko czekają, żeby stać się towarzyszem zabaw, odpoczynku, wieczornego wytchnienia, pomocą w przedszkolu i w szkole. W końcu o roli rodziców w czytaniu oraz wsparciu i doradzaniu pań nauczycielek i pani bibliotekarki w wyborze i wypożyczaniu książek.
Wykonane własnoręcznie przez przedszkolaki pamiątki owego pierwszego spotkania, wyrażające podziękowania niech będą zapowiedzią kolejnych odwiedzin Biblioteki dzieci ze „Smerfowej Krainy”.