Dzień Ziemi„Inwestujmy w naszą planetę”, czyli tegoroczny Międzynarodowy Dzień Ziemi przypada za dwa dni w piątek, ale w Wypożyczalni i Czytelni dla Dzieci i Młodzieży już dzisiaj zainwestowaliśmy w jedno z najcenniejszych dóbr planety Ziemi – domu ludzi, mianowicie w najmłodsze pokolenie.
Na pierwszym piętrze naszej Biblioteki w zamku zjawiły się przed południem dzieci z dwóch kętrzyńskich szkół i przedszkola. Pierwsi pojawili się uczniowie klasy III c ze Szkoły Podstawowej nr 1 i od razu było można poznać, że przybyli w roli artystów. W rękach wiązki gałązek z młodymi listkami, na głowach własnoręcznie wykonane ozdoby przywołujące na myśl wiosenne postaci z baśni i legend o lasach, polach i łąkach, co wspaniale współgrało z zielonym przyodziewkiem niektórych dziewcząt i chłopców. Widać, że panie nauczycielki z wielką uwagą i starannością podeszły do scenografii i rekwizytów, bo przecież, gdy aktorzy wyszli na scenę, można było od razu zauważyć kolejne przedmioty, sugerujące program o ekologii, recyklingu, segregacji śmieci, ponownym wykorzystaniu już raz użytych materiałów.
I nie tylko na tym w przygotowaniach poprzestano. Za chwilę okazało się, że sceniczny program, w którym główną rolę odegrały piosenki i bardzo krótkie dialogi jest opracowany specjalnie dla nieco młodszych widzów. Na widowni zajęły miejsca „Gwiazdeczki” z Miejskiego Przedszkola Integracyjnego „Malinka” w Kętrzynie oraz klasa I a ze Szkoły Podstawowej nr 3, które w trakcie przedstawienia były co rusz zachęcane do brania udziału, co zakończyło się głośnym, śpiewnym, przy akompaniamencie energicznej melodii wołaniem o S.O.S. dla planety.
Tego nikt się nie spodziewał, bo tuż po brawach z krzeseł podniosły się przedszkolaki i poczekawszy aż trzecioklasiści zeszli ze sceny, zajęły ich miejsce. „Przy konsolecie” stanęła kolejna pani nauczycielka i rozbrzmiała wesoła, prawie że skoczna melodie. To była tylko jedna piosenka w wykonaniu „Gwiazdeczek”, ale z jakim układem scenicznym i artyzmem, w których ogromną rolę odegrały drzewa i wielkie serca!
Znowu oczywiście brawa, miłe słowa o obu występach oraz przypomnienie, jak troszczyć się o Ziemię, czyli tego, co właśnie przed chwilą zostało wyśpiewane.
Skip to content