„Pszczółek” z Oddziału Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej nr 3 w Kętrzynie naszym czytelnikom i obserwatorom bibliotecznego Facebooka oraz strony internetowej (zakładka „Dla dzieci” http://www.biblioteka.ketrzyn.pl/dla-dzieci/) nie trzeba już przedstawiać. To mali czytelnicy, wśród których przy prawie każdej ich wizycie w Wypożyczalni dla Dzieci i Młodzieży znajdują się nagrodzeni dyplomami i książkami w akcji „Mała Książka – Wielki Człowiek”. Ale dzisiejsze odwiedziny sprawiły pani bibliotekarce ogromną niespodziankę, ponieważ musiała (z wielką wszak przyjemnością!) przygotować naprawdę wiele zestawów nagród, bo większość sześciolatków wręczała jej Karty Małego Czytelnika z kompletem dziesięciu naklejek.
Kolejki do wypożyczenia nie było widać końca przez dłuższy czas. I został on w pełni wykorzystany przez „Pszczółki” na zabawy w Bajkosferze. Nasza rodzina kotków zmieniała co chwila swoje miejsce, kolorowe poduszki tworzyły kolejne architektoniczne cuda, książki zaś zdobywały kolejnych sześcioletnich przyjaciół.
„Pszczółki” mają nowego kolegę. Cieszymy się, że odwiedził naszą Bibliotekę. Chłopiec z Ukrainy jest już w mieście od kilkunastu dni. Nie ustępował w zabawie swoim rówieśnikom ani nie odmówił wymiany z nami kilku słów, oczywiście po ukraińsku.