Wystawa plakatu Pilecki plakat1 marca to Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Święto zostało ustanowione przez Sejm RP w 2011 roku, aby upamiętnić tych, którzy po II wojnie światowej z bronią w ręku przeciwstawili się narzuconej siłą władzy komunistycznej. Tego dnia w 1951 r. w więzieniu na warszawskim Mokotowie, po pokazowym procesie, zostali rozstrzelani przywódcy IV Zarządu Głównego Zrzeszenia „Wolność i Niezawisłość”.

Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza na wystawę pokonkursową Międzynarodowego Konkursu na plakat „Rtm. Pilecki Bohater Niezwyciężony Raport z Auschwitz”.

Miejska Biblioteka Publiczna, Filia nr 2 – Loża, Mickiewicza 1, wystawa dostępna 1 – 30 marca 2022 r., w godzinach pracy biblioteki.