Wiek przedszkolny jest doskonałym czasem na rozbudzanie zainteresowań czytelniczych. We wtorek 22 lutego gościliśmy grupę „Zgrywusy”  z Miejskiego Przedszkola Publicznego „Smerfowa Kraina”.  Dzieci z grupy 4 i 5 latków w naprawdę wielkim skupieniu wysłuchały historii o Jadzi Pętelce. Pani Bożenka zapoznała dzieci z zasadami korzystania z biblioteki. Dowiedziały się, co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki oraz jak należy dbać o wypożyczone książki. Przedszkolaki zwiedziły całą bibliotekę, bawiły się w „Bajkosferze” obejrzały książki dla dzieci i wzięły również udział w zabawie na scenie, z prawdziwym zainteresowaniem zapoznały się z Teatrzykiem Kamishibai. Poradziły sobie świetnie!!!
Serdecznie dziękujemy za spotkanie!!!