XVII Kętrzyńskie mikołajkowe Czytanie - fotorelacjaXVII edycja Kętrzyńskiego Mikołajkowego Czytania mamy nadzieję, że przynajmniej przez pewien czas zapadnie w pamięci i dzieci, i dorosłych. A przecież jest co zapamiętać! Ale zacznijmy od początku.
Uczniowie klasy III a ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Kętrzynie pod opieką swojej nauczycielki Doroty Gwardy przyszły w Mikołajki do Biblioteki trzymając w rękach mniejsze i większe pakunki. Nie mieliśmy wątpliwości, że wśród nich są i prezenty, lecz wiedzieliśmy także o kostiumach, które dzieci włożą tuż przed występem przygotowanym dla dzisiejszych gości. Zanim jednak mogliśmy obejrzeć w ich wykonaniu przedstawienie „Grudniowe radości”, na scenę zaprosiliśmy Burmistrza Miasta Ryszarda Niedziółkę i Zastępcę Burmistrza Macieja Wróbla. Króciutko przedstawiliśmy to, co czeka nas w dzisiejsze Mikołajki, zaś przede wszystkim zaprosiliśmy na niespodziankę w Wypożyczalni dla Dzieci i Młodzieży. I zaczęło się czytanie! Znakomicie dobrane rozdziały mikołajkowych książeczek, opowiadające o tradycji Dnia Mikołaja, najpierw w nieco żartobliwym tonie czytał pan Ryszard Niedziółka, a za chwilę pan Maciej Wróbel przedstawiał zwyczaje dzisiejszego świętego solenizanta z różnych części Europy. Obaj panowie obdarowani zostają brawami i… mikołajkowymi upominkami. Nim zdążymy zrobić pamiątkowe zdjęcia na oścież otwierają się drzwi do… Bajkosfery!
Co najbardziej przykuwa wzrok? Dziesiątki balonów, pluszowych zabawek na każdym regale i w każdym kącie Wypożyczalni, kosz ze słodyczami, mnóstwo kolorowanek czy nowe mebelki, które rozjaśniają przyjaznymi barwami wnętrze? Wśród nich wygodne pufy, w których można się przytulić z książką, regały z kwiatkiem i ulem dla tych naprawdę najmłodszych czytelników, gąsienica uśmiechająca się do wchodzących, wielka mata do gier i zabaw oraz mnóstwo, mnóstwo różnobarwnych poduszek.
Od dzisiaj, od Mikołajek Biblioteka jest jeszcze bardziej przyjazna najmłodszym! Otwarcie było wesołe i pełne prezentów. Ale, ale… przecież nie mogliśmy zapomnieć o kolejnych odwiedzających. Właśnie od teraz każdy czytelnik do trzeciej klasy szkoły podstawowej, który wypożyczy książkę, otrzyma od nas kolorowankę, a jeśli się pośpieszy to może jeszcze zdąży na słodycze i baloniki z logo naszej Biblioteki!
Jesteśmy znowu pod sceną. Uczniowie już w niezwykle sugestywnych strojach, które obrazują i epokę, i tradycję bożonarodzeniową, i… zwierzęta. Oklaskujemy, podziwiamy i jesteśmy bardzo wdzięczni.
Pozostając w nader dobrym nastroju zapraszamy dzieci do Wypożyczalni dla Dzieci i Młodzieży, do Bajkosfery, żeby czytać, kolorować, albo po prostu przez chwilę się pobawić czekając na rodziców wypożyczających dla Was książki!