Wczoraj, gdy Czytelnia dla Dzieci i Młodzieży powoli zaczęła nabierać Mikołajkowej a może i nawet świątecznej atmosfery, zjawili się na nasze zaproszenie uczniowie szkół podstawowych, którzy zostali zwycięzcami w Konkursie Plastyczno-Literackim zorganizowanym z okazji Roku Lema.
Nagrody oraz dyplomy czekały już na scenie. Laureaci i ich opiekunowie zajmowali miejsca publiczności. Za chwilę w towarzystwie ponad setki robotów rozpoczęliśmy galę…
W kategorii klas I-III szkoły podstawowej nagrody otrzymali: I miejsce – Nina Ławrywianiec, II miejsce – Kamila Polakowska, III miejsce – Nikodem Łapuć, zaś w kategorii klas IV-VI: I miejsce Mikołaj Kiewlak, II miejsce – Kacper Kujawa i III miejsce – Nina Kot.
Za opowiadanie fantastyczno-naukowe inspirowane prozą Stanisława Lema nagrodziliśmy Kingę Ciborską jako zwyciężczynię, za II miejsce Julię Przybyłek a za trzecie Wiktorię Rakiel.
Bardzo, bardzo wszystkim gratulujemy, prosimy, żeby rozwijali swoje zainteresowania i doceniali swoje zdolności! I mamy nadzieję, że będziemy mieli przyjemność nagradzać Was w przyszłych konkursach!