Andrzejki fotorelacjaZ końcem listopada także w naszej Bibliotece obchodziliśmy, wprawdzie nie wieczór, ale przedpołudnie z grami, zabawami i rzecz jasna wróżbami dla najmłodszych. Z zaproszenia do Czytelni dla Dzieci i Młodzieży, w której można było obejrzeć wystawę pokonkursową „Rysunek Robota” (ponad sto prac dzieci w wieku od siedmiu do jedenastu lat!), skorzystała Grupa V z Przedszkola Niepublicznego Akademia Przedszkolaka. Tuż po przekroczeniu progu zrobiło się magicznie i fantastycznie. Obie panie nauczycielki w przebraniach wróżek a może dobrych czarodziejek? Za chwilę strojem upodobniła się do nich i pani bibliotekarka. Dzieci nie zamierzały czekać i zanim zdążyliśmy zaprosić je do tańca włączając muzykę już większość hasała po scenie! Okiełznanie nie było możliwe, więc włączyliśmy się do zabawy i biorąc za ręce fetowaliśmy tańcem spotkanie. Takie pląsy przerywały kolejne zabawy, do których zapraszaliśmy wszystkie przedszkolaki. Najpierw ściągamy lewe buty. Tak, to te od strony serca. Ach! Trochę zamieszania i zdziwienia. Okazuje się, że trzeba było niektórym malcom przypomnieć, po której stronie mają serduszko. To naklejone również. Nieważne czyj bucik dotarł pierwszy do progu, bo już dzieci wybierały na wielkim sercu imiona swoich przyszłych mężów i żon. Pewnie za chwilę ich już nie pamiętały, bo przed nimi kolejne wróżby. Jaki zawód przyniesie im magia Andrzejek? Drobne problemy z rozpoznawaniem literek wcale nie psuły zabawy, bo okazało się, że przedszkolaki doskonale pamiętają profesję… swoich koleżanek i kolegów. Przed kolejnymi tańcami drobna rozgrzewka. Bez względu na to, czy cukierek trafił do celu czy nie, został zjedzony w chwili krótkiej przerwy. Dobieramy się w pary. Trudno i chwiejnie jest tańczyć na rozkładówce gazety, tym bardziej że po kilku taktach ta zmniejsza się o połowę. Dla uspokojenia kolejka do wróżb, w których szukano szczęścia, bogactwa i chwały. Muzyka robi się głośniejsza, zatem tańczymy. Ale nie! Rozgrzane dzieci muszą odsapnąć. Przechodzimy do Wypożyczalni dla Dzieci i Młodzieży. Pani bibliotekarka opowiada o akcji „Mała Książka – Wielki Człowiek”, mówi o pierwszej książeczce dla przedszkolaka „Pierwsze czytanki dla…” i zaprasza do wizyty w Bibliotece z rodzicami, którzy otrzymają broszurę „Książką połączeni, czyli przedszkolak idzie do biblioteki”. Na małych czytelników będą z kolei czekać Karty Małego Czytelnika i do nich naklejki ze zwierzątkami, przypinki, zakładki oraz dyplomy po uzbieraniu dziesięciu naklejek po jednej za każdą wizytę w Bibliotece (zakończoną wypożyczeniem przynajmniej jednej książki).
Dziękujemy za wizytę i zapraszamy nie tylko na gry i zabawy, ale przede wszystkim po książeczki!