Międzynarodowy Dzień Postaci z BajekPochmurne listopadowe dni niewątpliwie warto przeznaczyć na czytanie, bez względu na to, czy robimy to sami, czy czytają nam rodzice, dziadkowie, panie przedszkolanki. A tym bardziej, że dzisiaj, czyli 5 listopada obchodzony jest na całym świecie Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Zatem tuż przed weekendem pięcioletnie i sześcioletnie „Biedronki” z Oddziałów Przedszkolnych przy Szkole Podstawowej numer 3 w Kętrzynie zjawiły się w Wypożyczalni dla Dzieci i Młodzieży naszej Biblioteki odnajdując na półkach znanych im klasycznych bohaterów, zabierając wielu z nich do przedszkola i domów. Większość dzieci ma założone Karty Małego Czytelnika, więc przed Panią Bibliotekarką za chwilę pojawiła się kolejka z książeczkami w wyciągniętych małych rączkach. Jednocześnie obie Panie Przedszkolanki polecały, troszkę namawiały i pomagały przedszkolnym czytelnikom w znalezieniu przeznaczonych dla nich tytułów. Oba obrazki to wydaje się, że największa wartość biblioteki, ale czyż nie najbardziej zapamiętanym jest ten, gdy przedszkolaki z właściwą dla ich wieku swobodą i jednocześnie doświadczeniem stałego bywalca biblioteki momentalnie znajdują wygodne miejsca do czytania, przeglądania, dyskutowania właśnie wypożyczonych książek?