przedszkolaki w biblioteceGrupa sześciolatków „Pszczółki” z Przedszkola przy Szkole Podstawowej numer 3 w Kętrzynie już doskonale zna Bibliotekę. Nie po raz pierwszy odwiedziły Wypożyczalnię dla Dzieci i Młodzieży. Zdecydowana większość ma założone Karty Małego Czytelnika i doskonale wie jak z nich korzystać i zachowywać się w bibliotece. Dzisiejsze odwiedziny służyły oczywiście wymianie książek. Najmłodsi czytelnicy bez sugerowania czegokolwiek przez dorosłych ustawiali się w kolejce do Pani Bibliotekarki i oddawali przeczytane książki. Przy pomocy pań opiekunek szukali na półkach regałów pierwszego poziomu nowych, czasem już znanych, częściej dopiero odkrywanych pozycji. Słychać było okrzyki radości spowodowane znalezieniem książeczek z popularnymi lub ulubionymi bohaterami. Dzieci ponownie stawały przy Pani Bibliotekarce i podawały wybrane pozycje, które zostawały im oficjalnie wypożyczone. Potem kilka przypominających słów o szanowaniu książek i przyjaźni pomiędzy biblioteką i młodym czytelnikiem. Ale dzieci już siedziały przeglądając, czytając, zaglądając przez ramię do wypożyczonych przez innych książek. Znalazło się też troszkę czasu na głośne czytanie z główną rolą jednego z przedszkolaków.