wycieczka do bibliotekiJesiennego, szarego październikowego przedpołudnia rozbłysły w każdym dziale Biblioteki wszystkie światła. Powodem były odwiedziny uczniów klas siódmej i ósmej Szkoły Podstawowej w Garbnie. Ponad czterdzieści osób skorzystało z zaproszeń do Wypożyczalni i Czytelni dla Dzieci i Młodzieży oraz Dorosłych. Kętrzyńska Biblioteka przedstawiła się gościom profesjonalną kilkuminutową informacją przygotowaną przez panie bibliotekarki odpowiedzialne za każdy z działów. Krótkie omówienia miały odpowiednią dla młodzieży formułę i treść, zachęcające do powrotu do Biblioteki już jako jej czytelnicy. Nadzieja nie wydaje się płonna, ponieważ wśród uczniów odnaleźli się miłośnicy literatury pięknej, choćby cyklu o Harrym Potterze czy „Władcy Pierścieni”.