Ogólnopolski Dzień Głośnego CzytaniaW 2021 roku Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania przypada na 29 września (środa). Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania to jedno z tych wydarzeń w kalendarzu świąt nietypowych, które są zarówno przyjemne jak i pożyteczne. Inicjatywa powstała w Polskiej Izbie Książki w 2001 roku. Patronką wybrano Joannę Porazińską – wybitną pisarkę, która wiele swoich książek napisała z myślą o dzieciach i młodzieży. Data 29 września to dzień urodzin zasłużonej Polki.

Celem święta jest propagowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. Książki to jedno z najlepszych metod źródeł wiedzy, ponieważ rozwijają wyobraźnię oraz pamięć, poszerzają słownictwo i znajomość gramatyki, a przede wszystkim pozwalają przenieść się do innego świata i przeżyć niesamowite emocje.

Gośćmi Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kętrzynie tego dnia były dzieci z grupy IV „Pszczółki” z oddziału przedszkolnego przy Szkole Podstawowej nr 3, pod opieką Pani Ewy Jakoniuk. Do wspólnego głośnego czytania dzieci wybrały książkę Anny Włodarkiewicz „Tola na wsi”.