Wycieczka dzieci do biblioteki21 września br. grupa „Pszczółki” z oddziału przedszkolnego przy Szkole Podstawowej nr 3 była na wycieczce w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Kętrzynie. Dzieci były zafascynowane samym budynkiem – zamek, przejrzyste sale, ciekawe wnętrza, robią wrażenie!

Na przedszkolaków już czekała pani bibliotekarka, która w bardzo przystępny sposób opowiedziała o bibliotece, a także o sposobie z niej korzystania. Gdy już przypomnieliśmy sobie, jak obchodzić się z książką, nadszedł czas by z nich korzystać. Dla każdego było coś, czym się interesuje.

Kilkoro dzieci nie mogło się rozstać z książką, dlatego pani bibliotekarka zachęciła starszaków, by wraz z rodzicami przyszli się zapisać i korzystać z bogatego księgozbioru, a także do udziału w akcji „Mała Książka – Wielki Człowiek”.