Spotkanie z policjantami "Bezpiecznie do szkoły"14 września br.  o godz. 9:00 Miejska Biblioteka Publiczna w Kętrzynie w ramach współpracy z Powiatową Komendą Policji w Kętrzynie zaprosiła na spotkanie z policjantami pt. „Bezpiecznie do szkoły”. Na czytelników, gości biblioteki czekali asp. Ewelina Piaścik i asp. szt. Jarosław Stanicki. Uczestnikami spotkania były dzieci klasy 3A ze Szkoły Podstawowej nr 1, pod opieką Pani Doroty Gwardy. W czasie spotkania odbyła się projekcja filmu przygotowanego na podstawie książki autorstwa podkom. Jolanty Sorkowicz z Braniewa „Na ratunek Poli”, której bohaterka rusza w świat, by edukować najmłodszych.  Policjanci przypomnieli uczniom zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, rozdali dzieciom opaski odblaskowe i zachęcali do ich noszenia. Przypomnieli również o właściwym zachowaniu w szkole i poza nią.