Otwarty Konkurs Wiedzy o Literaturze

Edycja druga

Zapraszamy do udziału w comiesięcznym quizie literackim.
Organizatorem konkursu jest Miejska Biblioteka Publiczna w Kętrzynie a patronat medialny nad konkursem objął Biuletyn Informacyjny Miasta Kętrzyn.
Od marca do grudnia 2020 r. na łamach Biuletynu Informacyjnego Miasta Kętrzyn oraz na stronie internetowej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kętrzynie ( www.biblioteka.ketrzyn.pl ) na początku każdego miesiąca, ukazywać się będzie  jedno pytanie związane z literaturą światową. literatury Należy odpowiedzieć poprawnie na zadane pytanie a odpowiedź przesłać drogą mailową na adres : lucyna.werbanowska@biblioteka.ketrzyn.pl
Wśród osób, które poprawnie odpowiedzą na zadane pytanie, wylosowany zostanie Zwycięzca Miesiąca, natomiast wśród osób, które poprawnie udzieliły odpowiedzi na wszystkie pytania wylosujemy Zwycięzcę Roku.
Zwycięzcy Miesiąca otrzymają nagrody książkowe a Zwycięzca Roku dodatkowo atrakcyjną nagrodę niespodziankę.
Zapraszamy wszystkich bez względu na wiek do udziału w naszej zabawie i jednocześnie do przypomnienia sobie treści znanych i lubianych dzieł literackich.

Dziś kolejne z pytań konkursowych:

Para, którą połączyło wypicie napoju miłosnego to:

a) Tristan i Izolda

b) Parys i Helena

c) Woland i Małgorzata

d) Romeo i Julia

Zwyciężczynią miesiąca w naszym nieustającym konkursie literackim została Pani Barbara Wiszomirska.

Serdecznie gratulujemy!!

Nagroda książkowa do odebrania w bibliotece (oczywiście w późniejszym terminie).

Regulamin konkursu dostępny na stronie www.biblioteka.ketrzyn.pl

Regulamin Otwartego Konkursu Wiedzy o Literaturze