„Konkurs Poetycki Jednego Wiersza”  organizowany przez
Miejską Bibliotekę Publiczną w Kętrzynie
w ramach IV edycji
Kętrzyńskiej Sceny Literackiej
 pod patronatem medialnym „Biuletynu Informacyjnego Miasta Kętrzyn”.

Miejska Biblioteka Publiczna im. Wojciecha Kętrzyńskiego w Kętrzynie zaprasza całkiem młodych (minimum 15 lat ) i tych, którzy osiemnaste urodziny obchodzili już po wielokroć; tych którzy piszą do szuflady i tych, którzy swój debiut literacki mają dawno za sobą,  do wzięcia udziału w Konkursie Poetyckim Jednego Wiersza przypominającym swą formułą slam literacki, jednak nie do końca, gdyż poetyckie poczynania uczestników poza publicznością oceniać będzie jury w osobie znanego poety, historyka literatury i wykładowcy UWM Zbigniewa Chojnowskiego.

Konkurs otwarty jest dla każdego, kto odczyta lub wyrecytuje, w obecności jury i publiczności, jeden wiersz o dowolnej tematyce własnego autorstwa. Zwycięski wiersz będzie wydrukowany w „Biuletynie  Informacyjnym  Miasta Kętrzyn”. Po zmaganiach konkursowych odbędą się mini warsztaty literackie, prowadzone przez prof. Zbigniewa Chojnowskiego,  w trakcie których będzie można posłuchać cennych profesjonalnych rad na temat warsztatu poetyckiego.
Chętni do wzięcia udziału w konkursie powinni zgłosić swój akces organizatorowi tj. Miejskiej Bibliotece Publicznej w Kętrzynie do 15 marca 2020 roku na adres: lucyna.werbanowska@biblioteka.ketrzyn.pl  lub osobiście w filii bibliotecznej w loży ( ul. Mickiewicza 1) poprzez dostarczenie 3 egzemplarzy zgłaszanego do konkursu utworu wraz z wypełnioną kartą zgłoszeniową, która dostępna jest na stronie internetowej Organizatora ( www.biblioteka.ketrzyn.pl )
Spotkanie Autorów z publicznością i Jury odbędzie się  25 marca  o godz. 17.00 w filii Miejskiej Biblioteki Publicznej w loży.

Szczegółowy regulamin konkursu wraz z kartą zgłoszeniową dostępny jest na stronie  Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kętrzynie ( www.biblioteka.ketrzyn.pl )

Kontakt telefoniczny do organizatora: 89 751 48 89.

konkurs-poetycki-karta-zgłoszeniowa

Zasady-uczestnictwa-i-wyboru-zwycięzców-konkursu