Stało się już tradycją, że w okresie świątecznym mury Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kętrzynie przepełniają dźwięki kolęd i pastorałek. „Wspólne Kolędowanie z Biblioteką”, co rok cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem kętrzyńskich dzieci.
To jedyne w swoim rodzaju wydarzenie, w tym roku odbyło się w dniu 16 grudnia 2019 r.  w bibliotece w Loży. W spotkaniu obok dzieci z kętrzyńskich przedszkoli : oddziału przedszkolnego przy Szkole Podstawowej nr 3, grupa „Żuczki”,  grupa z Miejskiego Przedszkola Integracyjne „Malinka”  ich opiekunów uczestniczył także ks. Stanisław Majewski, proboszcz parafii św. Jerzego. Ks. Stanisław  wprowadził dzieci w atmosferę świąt Bożego Narodzenia składając również wszystkim obecnym serdeczne życzenia. Dzieci odwzajemniły  się także życzeniami oraz własnoręcznie przygotowanymi drobnymi  podarunkami świątecznymi.  Artystyczną oprawę zapewniła Dorota Gwarda wraz z klasą I A ze Szkoły Podstawowej nr 1 przygotowując program „Wałek i osiołek”.
Fot. F.Jaroński