W naszej tradycji pamięć o Św. Mikołaju jest wciąż żywa i podtrzymywana z ochotą przez kolejne pokolenia. Dzień imienin Mikołaja, przypadający 6 grudnia jest okazją do wszelkiego rodzaju niespodzianek i obdarowania bliskich drobnymi prezentami w tajemnicy.
W Kętrzynie od  16 lat do tych atrakcji  zalicza się „Kętrzyńskie Mikołajowe Czytanie”. W tym roku czytali dzieciom: Ryszard Niedziółka, burmistrz miasta, Helena Szymkiewicz, radna Rady Miasta, Maria Skibińska, prezes Towarzystwa Miłośników Kętrzyna,  Elżbieta Wąsik, autorka  bajek dla dzieci oraz Witold Gagacki, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej.
Z tej też okazji bibliotekę (budynek Loży) odwiedziła bardzo liczna grupa dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1, Szkoły Podstawowej nr 3  oraz przedszkolaki z przedszkola Puchatek by posłuchać „Mikołajowego Czytania”, zaprezentować koleżankom i kolegom  programy artystyczne związane z Mikołajem, obdarować obecnych serduszkami, lizakami  i własnoręcznie wykonanymi kartkami oraz skorzystać ze słodkiej niespodzianki Mikołaja, w osobie burmistrza Ryszarda Niedziółki.

Skip to content