Otwarty Konkurs Wiedzy o Literaturze Polskiej

Myślisz, że dobrze znasz klasykę literatury polskiej? Sprawdź to i weź udział w konkursie !
Zapraszamy do udziału w comiesięcznym quizie literackim.
Organizatorem konkursu jest Miejska Biblioteka Publiczna w Kętrzynie
a patronat medialny nad konkursem objął Tygodnik Kętrzyński.

Do grudnia 2019 r. na łamach Tygodnika Kętrzyńskiego oraz na stronie internetowej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kętrzynie
( www.biblioteka.ketrzyn.pl ) na początku każdego miesiąca, ukazywać się będzie  jedno pytanie związane z jedną z lektur należących do kanonu literatury polskiej. Należy odpowiedzieć poprawnie na zadane pytanie a odpowiedź przesłać drogą e-mail na adres : lucyna.werbanowska@biblioteka.ketrzyn.pl
Wśród osób, które poprawnie odpowiedzą na zadane pytanie, wylosowany zostanie Zwycięzca Miesiąca, natomiast wśród osób, które poprawnie udzieliły odpowiedzi na przynajmniej jedno pytanie wylosujemy Zwycięzcę Roku.
Zwycięzcy Miesiąca otrzymają nagrody książkowe a Zwycięzca Roku dodatkowo atrakcyjną nagrodę niespodziankę.
Zapraszamy wszystkich bez względu na wiek do udziału w naszej zabawie i jednocześnie do przypomnienia sobie treści znanych i lubianych dzieł literackich.

To już ostatnie pytanie w Konkursie Wiedzy o Literaturze Polskiej. Przez jedenaście miesięcy zadawaliśmy Państwu pytania, bardziej lub mniej szczegółowe dot. znajomości książek pochodzących z Kanonu Literatury Polskiej. Przypominamy, że w styczniu wybieramy Zwycięzcę Miesiąca (grudniowego) oraz Zwycięzcę Roku, czyli osobę wylosowaną spośród wszystkich uczestników konkursu.

 Pytanie na grudzień dotyczy treści książki „Chłopi” Władysława Stanisława Reymonta i brzmi:

„Jakie potrawy znalazły się na wigilijnym stole w domu Boryny?”

Prawidłowej odpowiedzi na pytanie listopadowe udzielił m. in.  pan Edward Kamiński i to on wylosował nagrodę. Po odbiór zapraszamy do biblioteki w loży.

Serdecznie gratulujemy.

 

Regulamin Otwartego Konkursu