9 maja br. zainaugurowany został „Kętrzyński bookcrossing”, w kilku kętrzyńskich instytucjach pojawiły się regały a na nich „uwolnione” książki. „Wolne” książki to książki uwolnione przez mieszkańców naszego miasta, opatrzone w nalepki bookcrossingowe –  czekające na swoich nowych czytelników.
Bookcrossing opiera się na kilku prostych zasadach:
1. Możesz czytać książki na miejscu albo wziąć je ze sobą do domu i oddać po przeczytaniu, bez konieczności rejestracji.
2. Jeśli znajdziesz „wolną książkę”, którą zapragniesz mieć na własnej półce WEŹ ją, a w zamian uwolnij inną, równie cenną.
3. Pamiętaj, że nie jesteś sam. Zabieraj do domu nie więcej niż trzy książki naraz.
4. Postaraj się raz na jakiś czas uwalniać jakąś książkę (nalepka), będzie to Twój dar dla innych. W pewnej mierze to Ty decydujesz co będziemy czytać.
5. Jeżeli masz jakieś uwagi lub propozycje związane z akcją „wolna książka” napisz do nas lub zostaw informację w Bibliotece.
6. Korzystaj z książki tak, by inni chcieli wziąć ją do ręki i mogli nadal czerpać z niej radość.

REGAŁY BOOKCROSSINGOWE W MIEŚCIE:

Urząd Miasta                     – ul. Wojska Polskiego 11

Biblioteka – filia nr 2      – ul. Mickiewicza 1