6 maja o godzinie 10:00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Loży zainaugurowany został Kętrzyński Tydzień Bibliotek. Swoimi talentami lektorskimi i aktorskimi podzieliły się z dziećmi Panie Helena Szymkiewicz i Wioletta Czech. Pani Helena Szymkiewicz odczytała legendę „Toruńskie pierniki”, Pani Wioletta Czech czytała legendę ze zbioru „Baśnie i legendy polskie” – „Szklana góra”. Wdzięczną publicznością, która z z ogromnym zainteresowaniem słuchała przedstawianych legend były dzieci z: Przedszkola Integracyjnego „Malinka”, Przedszkola Niepublicznego „Puchatek” oraz Przedszkola Niepublicznego „Miś Uszatek”. Ukoronowaniem spotkania była bajka muzyczna „Kozucha z dzwoneczkiem” w wykonaniu dzieci z Przedszkola Integracyjnego „Malinka”.