W Miejskiej Bibliotece Publicznej im. W. Kętrzyńskiego w Kętrzynie  19 marca o godzinie 17.00 odbyło się niezwykłe spotkanie. Przy wypełnionej po brzegi sali Marcin Gienieczko  dziennikarz, sportowiec, marynarz, podróżnik a przede wszystkim, jak sam o sobie mówi, – ambasador Powiatowego Domu Dziecka w Kętrzynie i wolontariusz Pomorskiego Hospicjum dla Dzieci zaprezentował w niezwykle żywiołowy i energetyczny sposób, że wiara w siebie, determinacja i ciężka praca  są podwaliną każdego sukcesu i fundamentem realizacji nie jednego marzenia.  Marcin Gienieczko przed wizytą w bibliotece odbył spotkanie z kętrzyńską młodzieżą, która widzi w nim nie tylko bohatera, podróżnika z pierwszych stron gazet ale przede wszystkim starszego kolegę, wzór do naśladowania. Chłopaka, który jak sam o sobie mówi – nie urodził się ze srebrną łyżeczką w tyłku a wszystko co osiągnął zawdzięcza marzeniom, ciężkiej pracy, rodzinie i dobrym ludziom.  Marcin Gienieczko jako pierwszy człowiek na świecie przepłynął Amazonkę na dystansie  5980 km  w canoe ustanawiając światowy rekord Guinnesa. W 2018 roku zrealizował dwa wielkie wyścigi gdzie jako pierwszy człowiek ukończył w kategorii  solo  dwuosobową łódką  wyścig Yukon River Quest oraz  zdobył II miejsce w legendarnym wyścigu YUKON 1000 (nieoficjalne mistrzostwa świata w długodystansowym pływaniu canoe). Jedną ze wspierających Marcina instytucji w tym trudnym przedsięwzięciu było Starostwo Powiatowe w Kętrzynie. Marcin Gienieczko z dumą reprezentował Polskę  na łódce ,,Independent Poland” dając nam wszystkim powody do radości. W trakcie niezliczonych wypraw nigdy nie zapominał o Kętrzynie. W wywiadach i relacjach zawsze podkreślał, że pochodzi z Kętrzyna i tu zrodziła się jego pasja. Wielokrotnie podczas kętrzyńskiego spotkania podkreślał rolę biblioteki mówiąc, że to właśnie tu w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. W. Kętrzyńskiego w Kętrzynie jako młody 12 letni chłopiec, uczeń Szkoły Podstawowej numer  3 snuł  swoje marzenia o wielkich wyprawach i przygodach. To właśnie tu w kętrzyńskiej bibliotece wszystko się zaczęło – tak zakończył swą porywającą opowieść.
Opowieści o przygodach, walce z przeciwnościami a przede wszystkim własną słabością przysłuchiwali się z dumą patrząc na Marcina – burmistrz Kętrzyna Ryszard Niedziółka i starosta kętrzyński  Michał Kochanowski. Starosta na zakończenie spotkania  wręczył panu Gienieczce flagę Powiatu Kętrzyńskiego  i mianował go oficjalnym  ambasadorem sportu  powiatu kętrzyńskiego. Burmistrz opowiedział zebranym dramatyczną a jednocześnie wzruszającą historię w jakich okolicznościach poznał przed laty Marcina i jego rodzinę.
19 marca 2019 roku w kętrzyńskiej bibliotece przy sali wypełnionej po brzegi pan Marcin Gienieczko ogłosił, że przy wsparciu Urzędu Miasta Kętrzyn oraz Starostwa Powiatowego w Kętrzynie rozpoczął przygotowania do  wyprawy na Biegun Południowy. Patronat nad wyprawą objął Polski Komitet Olimpijski. Jak stwierdził tutaj przed laty wszystko się zaczęło i zaczyna się znowu. Uczestnicy spotkania byli pod wrażeniem osobowości i siły charakteru swojego kętrzyńskiego bohatera. Życzyli mu wielu sukcesów i by nigdy nie zapomniał o Kętrzynie.