28 lutego 2019 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w loży odbyło się otwarcie wystawy „Anna Walentynowicz. Legenda Solidarności (1920- 2010)”. O wystawie oraz etapach jej przygotowania opowiedział autor – Arkadiusz Kazański, historyk z Instytutu Pamięci Narodowej w Gdańsku. Materiały ikonograficzne, które posłużyły do wykonania wystawy pochodzą z archiwów, muzeów, bibliotek i ze zbiorów prywatnych. Ekspozycja ukazuje sylwetkę jednej z największych osób zaangażowanych w działalność opozycyjną w okresie PRL, działaczkę Wolnych Związków Zawodowych i współzałożycielkę NSZZ „Solidarność”. Przedstawia w układzie chronologicznym życie i działalność opozycjonistki. Za aktywność związkową Anna Walentynowicz została dyscyplinarnie zwolniona z pracy w sierpniu 1980 r., co stało się przyczyną strajku stoczniowców. Wystawa opracowana przez oddział IPN w Gdańsku, prezentowana będzie w Miejskiej Bibliotece Publicznej w loży w godzinach otwarcia biblioteki. Zapraszamy!