Piątek 2 lutego był ostatnim dniem „Ferii w bibliotece”, organizowanych przez Miejską Bibliotekę Publiczną  we  współpracy ze Stowarzyszeniem Kulturalnym „Konik Mazurski”. Drugi tydzień ferii minął bardzo szybko dzięki wspaniałej zabawie. Dzieci wykonały mnóstwo prac plastycznych: gwiazdki wycinane z papieru ozdobnego, lalki i pompony z włóczki, ozdobne wachlarze oraz piękne zakładki do książek. Dla najwytrwalszych panie przygotowały krótki kurs robienia na szydełku. W czasie wszystkich spotkań czytane były książki o tematyce dziecięcej. Dzieci upodobały sobie bajki. Zwieńczeniem tych zajęć był quiz ze znajomości bajkowych postaci. Przez całe ferie dzieci uczestniczyły w zajęciach muzyczno-ruchowych. Poznały wiele piosenek, rymowanek i wierszyków. Szkoda że to już koniec ferii. Spotkamy się znów za rok.