17 stycznia br. w Filii nr 2 (Loża) odbył się wernisaż wystawy Ryszarda Przespolewskiego „Drzwi do Kętrzyna”

Kętrzynianin, były pracownik samorządowy, obecnie emeryt. Jest samoukiem, pierwsze szkice i rysunki ołówkiem powstały w 2005 roku, z czasem zaczął malować farbami akrylowymi i akwarelowymi. Z racji wykonywanej pracy interesował się nieruchomościami, ich stanem i wyglądem. Szczególną uwagę autora wystawy zwracały detale architektoniczne i stolarka zabytkowych i starych budynków. W wyniku wędrówek po mieście powstała dokumentacja fotograficzna, która była przyczynkiem do wykiełkowania myśli o namalowaniu zabytkowych elementów architektonicznych budynków położonych na terenie miasta Kętrzyna. Na wystawie znalazły się obrazki namalowane farbami akwarelowymi przedstawiające stare drzwi wejściowe prowadzące do różnych budynków mieszkalnych, urzędów, szkół i innych. To na pewno nie wszystkie ładne, stare drzwi, są jeszcze inne, starajmy się je ratować przed uszkodzeniem, zniszczeniem czy wymianą na nowe, brzydkie, metalowe.
To druga wystawa autorstwa Ryszarda Przespolewskiego. Poprzednia z 2015 r. nosiła tytuł „Akryl i akwarela” jej tematyka była różnorodna: przyroda, zabytki architektoniczne, pejzaż, portret.