Połączenie malarstwa i dobrej muzyki nie powinno nikogo dziwić, jednak takie zestawienie podczas jednego wernisażu, poprowadzone przez jedną osobę, może wzbudzać zdziwienie. Artysta nieprzeciętny – Janusz Bieńkowski, miał swój wernisaż prac pt. „Barwne powroty”, 21 czerwca br., w MBP Loża. Przybyli nie tylko mogli podziwiać jego prace, ale również wysłuchać koncertu, który zagrał z kolegą Bogusławem Bartoszewiczem. Przy dźwiękach znanych przebojów i w bluesowym klimacie ten gorący wieczór okazał się miłym ukojeniem. Przybyli nie kryli swojego uznania dla prac malarskich, jak również dla dobrej muzyki, o czym świadczyły gromkie brawa i prośba o bis.

Wszystkich zainteresowanych zachęcamy przez całe lato do oglądania obrazów w galerii MBP Loża (ul. Mickiewicza 1). Jednocześnie informujemy, że każdy wystawiony obraz jest do nabycia.

Janusz Bieńkowski – absolwent wychowania plastycznego WSP w Krakowie (1992) i Podyplomowych Studiów Edukacji Artystycznej „Sztuka” na UW-M w Olsztynie (2002). Przez wiele lat był nauczycielem plastyki i muzyki oraz dyrektorem Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Sątocznie.
Animator kultury – instruktor nauki gry na gitarze. Prowadził wiele dziecięcych i młodzieżowych zespołów wokalno–instrumentalnych. Od 1 września 2016r. – emeryt. Udziela się muzycznie w MGOK- u w Sępopolu i GOK- u w Barcianach. Realizuje wraz z kolegą autorski projekt gitarowy związany z bluesem pod nazwą „Czarny ortalion”.
Uprawia malarstwo olejne i temperowe, a jego ulubione tematy to pejzaż i martwe natury. Uczestniczy w wystawach, często gra muzykę gitarową na wernisażach innych artystów. Jest miłośnikiem i instruktorem turystyki górskiej pieszej.
Został uhonorowany nagrodą Kuratora Oświaty w Olsztynie (1990), nagrodą Wojewody Olsztyńskiego za działalność kulturalną w lokalnym środowisku (1997), nagrodą Salonu Muzycznego „Elka” (1997) oraz dwukrotnie nagrodą Burmistrza Korsz.
Ma na swoim koncie wiele wystaw indywidualnych i zbiorowych.

UT