W nawiązaniu do obchodów 100. rocznicy śmierci Wojciecha Kętrzyńskiego Miejska Biblioteka Publiczna zorganizowała konkurs dla dzieci „Pocztówka z mojego miasta Kętrzyn”. Wpłynęło 55 prac, a poziom okazał się naprawdę wysoki. Komisja miała nie lada orzech do zgryzienia. Konkurs przeznaczony był dla dzieci w wieku przedszkolnym oraz z klas I-III szkół podstawowych. Wszyscy laureaci otrzymali nagrody książkowe.

Barwne prace wyróżniały się wysoką estetyką. Od razu można zauważyć co najbardziej przyciąga najmłodszych w naszym mieście. Dzieci przedstawiały nie tylko zabytki Kętrzyna, ale również miejsca, w których lubią przebywać: place zabaw, kętrzyńskie jeziorko, czy stado ogierów.

Wszystkich ciekawych, którzy są zainteresowani, w jaki sposób postrzegają Kętrzyn dzieci, zapraszamy do oglądania wystawy prac, która znajduje się na I piętrze w Loży (ul. Mickiewicza 1 ).

UT