Jak co roku w dniach 8-15 maja odbywa się Tydzień Bibliotek. W tym roku ze względu na 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, organizowany jest  pod hasłem „(DO)WOLNOŚĆ CZYTANIA”. Święto to organizowane jest w celu promocji czytelnictwa i bibliotek. W wielu miejscach w Polsce organizowane są imprezy, by podkreślić tę ważną rolę i zachęcić wszystkich do czytania i korzystania z bibliotek, tych młodszych i starszych.

9 maja w naszej bibliotece odbył się koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu dzieci z przedszkola niepublicznego „Krasnal”. Aktualne hasło Tygodnia Bibliotek jest najlepszym argumentem, by porozmawiać z najmłodszymi o niepodległości Polski. Dzieci przygotowały pieśni patriotyczne i zaprezentowały je dla kolegów i koleżanek z SP 1, SP 3 oraz z SP z Nakomiad.

Na zakończenie, by tradycji stało się zadość, przybyli czytali na scenie wybrane przez siebie fragmenty ulubionych książek.

UT