Zakończyły się dni Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Kętrzynie. Przez trzy dni mieliśmy okazję zapoznać się z ofertą edukacyjną Uniwersytetu, jak również poznać jego zaplecze kulturalne.

3 współorganizatorów: Uniwersytet Warmińsko Mazurski w Olsztynie, Miasto Kętrzyn, Powiat Kętrzyński, 3 miejsca – Kętrzyn, Karolewo, Reszel, 3 dni, 17 wydziałów, 20 wydarzeń, 250 wykładowców i studentów, 266 wykładów i zajęć warsztatowych, ponad 360 osób idących w korowodzie. Tak w skrócie można przybliżyć rozmiar wydarzenia. Jednak to, co po nim zostanie, jest bezcenne. Szczególnie podpisane porozumienia pomiędzy szkołami i Uniwersytetem, jak również podpisanie listu intencyjnego dotyczącego dalszej współpracy pomiędzy Uniwersytetem Warmińsko-Mazurskim, Powiatem Kętrzyńskim i Miastem Kętrzyn.

Jednak najliczniejsze tłumy, bo ponad 2000 osób, przyciągnął wieńczący wydarzenia w mieście, koncert zespołu ENEJ. Pierwszy plenerowy koncert w tym roku w kętrzyńskim amfiteatrze.

Zachęcamy do oglądania fotogalerii.

Ula Tomczak