Wieczór drugiego dnia wizyty Uniwersytetu-Warmińsko Mazurskiego w Kętrzynie był idealnym czasem dla melomanów. Późnym popołudniem, na scenie Miejskiej Biblioteki Publicznej, swe występy zaprezentował zespół „Błękitne piórko” składający się ze studentów i pracowników Wydziału Sztuki UWM. I w tym miejscu trzeba przyznać, że spisali się wybitnie. Ludzie słysząc ciekawą muzykę w murach kętrzyńskiego zamku napływali przez cały koncert. Kiedy już cała sala wypełniła się po brzegi, zespół zaprezentował utwory własnego autorstwa. Publiczności szczególnie do gustu przypadła piosenka pt. „idź”. Niezwykle pozytywna, dobrze zagrana i rewelacyjnie zaśpiewana przez energetyzującą solistkę porwała tłumy do wspólnej zabawy. Nic dziwnego skoro piosenka opowiada, o tym byśmy cieszyli się życiem, które jest cudowne. Nie ważne,że na chwilę zaszło słońce i wydarzyło się coś złego, ale tamto już minęło, a jutro przecież jest nowy dzień, który może przynieść nowe, lepsze życie. „Idź i nie oglądaj się…” Tak mówi refren piosenki.

Druga część wieczoru to występ chóru akademickiego im. prof. Wiktora Wawrzyczka, który swój koncert miał w Bazylice św. Jerzego. Tym razem słuchacze mogli usłyszeć pieśni akademickie, liryczne, sakralne, czy patriotyczne. Anielskie wykonanie wprawiało w błogi stan licznie przybyłych słuchaczy. Owacje po koncercie odbyły się na stojąco, więc jak można wnioskować nie odbyło się bez bisu. Zaśpiewali, zagrali i wyglądali przepięknie.

Podczas tego wieczoru każdy, kto lubi muzykę, mógł znaleźć coś dla siebie. Był to niezwykle udany muzycznie wieczór. Uniwersytet Warmińsko-Mazurski to nie tylko edukacja, ale jak widać, zapewnia również wysoki poziom rozwoju kultury dla swoich studentów. Tego wieczoru mieszkańcy Kętrzyna mogli się delektować talentami studentów.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

Ula Tomczak