W dniach 11-13 kwietnia Kętrzyn stanie się miastem uniwersyteckim. W tych dniach Uniwersytet Warmińsko-Mazurski zaprezentuje się ze swoimi wydziałami, klubami i zespołami w naszym mieście. Jak czytamy na stronie UWM „Dni UWM w Kętrzynie odbędą się w dniach 11-13 kwietnia. Składać się na nie będą m.in. zajęcia dydaktyczne prowadzone przez kadrę UWM w szkołach kętrzyńskich i okolicznych (w Reszlu, Karolewie); uroczyste posiedzenie Rady Miejskiej Kętrzyna i Kolegium Rektorskiego UWM, na którym wykład z okazji 100-lecia śmierci Wojciecha Kętrzyńskiego –wygłosi prof. Stanisław Achremczyk. Będzie korowód ulicami miasta i występ orkiestry dętej UWM, chóru akademickiego, Zespołu Pieśni i Tańca „Kortowo, mecz piłki nożnej klubu „Granica” kontra studenci o puchar rektora UWM, burmistrza Kętrzyna i starosty powiatu kętrzyńskiego. Odbędą się też uniwersyteckie wykłady dla mieszkańców Kętrzyna, dla słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku, konferencja „Rozwój gospodarczy Kętrzyna i powiatu kętrzyńskiego w kontekście współpracy z Uniwersytetem Warmińsko-Mazurskim”. Pokazy nurkowania oraz ratownictwa medycznego zorganizuje Klub Płetwonurków „Skorpena”. Zaplanowano ponadto występy muzyczne pracowników i studentów Wydziału Sztuki, spektakl teatralny teatru „Kloszart” UWM. Dni zwieńczy koncert zespołu Enej w amfiteatrze.”

Dni UWM w Kętrzynie są rezultatem kilkuletniej współpracy Wydziału Humanistycznego UWM z Miejską Biblioteką Publiczną w Kętrzynie. Ostatecznie latem ubiegłego roku podpisano porozumienie pomiędzy prof. Ryszardem Góreckim, rektorem UWM i Krzysztofem Hećmanem, burmistrzem Kętrzyna. Dołączyło do niego również Starostwo Powiatowe w Kętrzynie.

Przez trzy dni mieszkańcy Kętrzyna będą mieli okazję poznać nie tylko bogatą ofertę edukacyjną, ale również życie kulturalne UWM.