Ferie to wymarzony czas dla dzieci. Tym razem odbyły się pod hasłem „Połącz przyjemne z pożytecznym”. Jak co roku nasza placówka zorganizowała wiele ciekawych zajęć, które rozpoczęły się 22 stycznia. Chętne dzieci spotykały się przez dziesięć dni w bibliotece. Był to bardzo miły czas spędzony w aktywny sposób. Zorganizowane zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem.
Program ferii był bogaty w wiele różnorodnych zajęć: plastycznych, muzycznych, ruchowych i profilaktycznych. Nie obyło się także bez spotkań z ciekawymi ludźmi, którzy opowiadali o swoich pasjach i wykonywanych zawodach m.in: archeolog, z przedstawicielami Komendy Powiatowej Policji w Kętrzynie, z paniami ze Stowarzyszenia Kulturalnego „Konik Mazurski” oraz dziennikarką.
Dzieci chętnie korzystały z zaproponowanych form aktywności, jak również z Xboxów oraz filmów animowanych na dużym ekranie. Dodatkową atrakcją były liczne konkursy.
W trakcie ferii nie zabrakło też czasu na bal karnawałowy.
Wszystkim uczestnikom ferii dopisywał dobry humor, ogółem w zajęciach uczestniczyło 419 osób.
Do zobaczenia za rok.
Bożena Musielak