image005Dzień Babci i Dziadka obchodzony co roku w Czytelni dla Dzieci i Młodzieży (zamek) jest tradycją na stałe wpisaną w repertuar imprez bibliotecznych.
Ta wspaniała  impreza odbyła się w bibliotece dnia 18 stycznia 2017 r. W pięknie udekorowanej sali uczniowie klasy III D ze Szkoły Podstawowej nr 4, pod kierownictwem wychowawczyni p. Elżbiety Szynkowskiej przygotowali piękny program artystyczny. W większości były to wzruszające wiersze i piosenki okolicznościowe związane tematycznie z tymże świętem.
Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a czcigodni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa kierowane pod ich adresem. Następnie dzieci obdarowały swoich ukochanych gości własnoręcznie przygotowanymi laurkami.
Rodzice przygotowali miły poczęstunek w postaci ciasta, kawy i herbaty.
Był to dzień pełen uśmiechów, wzruszeń i radości.

image001 image002 image003 image006 image007 image008image009image010