„Język polityków i jego wpływ na współczesną polszczyznę” to tytuł wykładu poprowadzonego przez dr hab. Alinę Naruszewicz-Duchlińską, który odbył się 24 listopada br. w Miejskiej Bibliotece Publicznej dla młodzieży z kętrzyńskich szkół. Licznie przybyli uczniowie wyraźnie byli poruszeni tematem wykładu, na którym prowadząca prezentowała różne wystąpienia polityków, jednocześnie tłumacząc, na czym polega ten specyficzny język. Wyjaśniała również dlaczego przedstawiane przez media wiadomości powinniśmy konfrontować w kilku źródłach.

Zapraszamy również na kolejny wykład „Róbmy swoje – skrzydlate słowa obecne w języku polskim” dr hab. Iwony Kosek, który odbędzie się 7 grudnia br. w Miejskiej Bibliotece Publicznej (Zamek), o godz. 11.00.