Burmistrz Miasta Kętrzyn oraz Miejska Biblioteka Publiczna zapraszają na recital chopinowski Łukasza Krupińskiego. 10 listopada, godz. 19.00, Plac Zamkowy 1 (sala rycerska).

Łukasz Krupiński – zwycięzca 7. Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego w San Marino oraz zdobywca wszystkich nagród specjalnych: Nagroda Publiczności, Nagroda Krytyków Muzycznych i Nagroda za najlepsze wykonanie koncertu z Orkiestrą (wrzesień 2016). Finalista Międzynarodowego Konkursu Ferruccio Busoniego w Bolzano (2017) oraz zdobywca pierwszych nagród na Międzynarodowych Konkursach Pianistycznych w Aachen (2016) i w Hanowerze ( 2015).

W październiku 2015 roku będąc półfinalistą znalazł się w prestiżowym gronie 20 najlepszych pianistów XVII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie.

W styczniu 2017 roku ukazała się debiutancka płyta Łukasza Krupińskiego zatytułowana ESPRESSIONE inspirowana jego muzycznymi podróżami do Włoch, z utworami Haydna, Chopina i Scrabina. Płyta zdobywa doskonałe recenzje m.in. w Pizzicato Magazine, MDR Kultur, Radio Luxemburg, Radio France.

Artysta koncertował w Polsce, na Białorusi, Litwie, Belgii, Francji, Norwegii, Szwajcarii, Niemczech, Hiszpanii, we Włoszech, Wielkiej Brytanii, Rosji, Chinach, Korei Południowej, Japonii, Australii oraz Stanach Zjednoczonych.

Dwukrotny laureat Nagrody Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za wybitne osiągnięcia w twórczości (2013, 2014), Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2015), Stypendysta Fundacji Krystiana Zimermana (2015). W 2016 został uhonorowany Medalem Pamiątkowym Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w dowód uznania dla osiągnięć artystycznych.

Jest także laureatem innych prestiżowych nagród na międzynarodowych konkursach pianistycznych, m. in. Grand Prix oraz dwie nagrody specjalne na II Syberyjskim Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym  im. Fryderyka Chopina w Tomsku (2013), I nagroda na Konkursie o Stypendium Yamaha Music Foundation of Europe Scholarschip (2014), II nagroda na 46 Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina w Warszawie (2015).

Urodził się w Warszawie w 1992 roku. Naukę gry na fortepianie rozpoczął w wielu 5 lat. Studiował na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie profesor Alicji Palety-Bugaj oraz dr Konrada Skolarskiego. Obecnie studiuje w Hanowerze w klasie profesora Arie Vardiego w Hochschule für Musik, Theatre und Medien.

Łukasz Krupiński jest reprezentowany przez Stowarzyszenie im. Ludwiga van Beethovena

Repertuar:

Barkarola Fis-dur op. 60;

Walc cis-moll op. 64 nr 2;

Walc Es-dur op. 18;

Scherzo in b-moll op. 31;

Andante Spianato and Grande Polonaise Brillante Es-dur op.22.