W tym roku mija 99. rocznica uzyskania przez Polskę niepodległości. Jak co roku w całym kraju obchodzone są liczne uroczystości, zarówno dla starszych jak i młodszych. W Miejskiej Bibliotece Publicznej im. W. Kętrzyńskiego w Kętrzynie, 8 listopada br. również uczczono to święto. Dzieci z Niepublicznego Przedszkola „Słoneczko” pod kierunkiem Danuty Chartkiewicz przygotowały montaż muzyczno-słowny, pokazując w ten sposób, że już nawet dzieci w wieku przedszkolnym potrafią zrozumieć powagę i ważność tego święta. Na występ przybyła liczna publiczność nie tylko rodzice i dzieci z innych przedszkoli, ale również przypadkowa grupa z SP 3, która podczas zwiedzania zamku przypadkiem znalazła się w bibliotece. Rodzice byli dumni ze swoich pociech, a młodszą publiczność bardzo zainteresowało wystąpienie przedszkolaków.