27 października 2017  roku w Filii nr 3  podczas spotkania DKK dzięki autorce Clarze Sanchez wybraliśmy się do Hiszpanii, by śledzić opartą na faktach historię. Temat  trudny i intrygujący.  Przerażająca jest skala procederu polegającego na wmawianiu matkom, że urodziły martwe dziecko, by później sprzedać je na swoistym „czarnym rynku”.  Fakty mówią, że mogło to dotyczyć ok 60 tys. dzieci. Jest to chyba największa afera współczesnej Hiszpanii.
Historia opowiadana jest z perspektywy dwóch sióstr (Laury i Veroniki), z których jedna została bezprawnie adoptowana, a właściwie kupiona. Są zupełnie różne, wychowywały się w odmiennych środowiskach. Jedna od dzieciństwa żyła w cieniu tragedii, z której nie potrafiła się otrząsnąć jej matka. Drugiej zawalił się świat, gdy dowiedziała się, że jej całe dotychczasowe życie było oparte na fałszywych podstawach. Przypłaca to depresją.
Członkowie klubu byli zgodni co do faktu zbytniego „przegadania” i rozwlekłego i co tu ukrywać – nudnego stylu autorki, pomimo intrygującego tematu.