Andrzej Pilipiuk

26 października 2017r., godz.17.00

Miejska Biblioteka Publiczna w Kętrzynie, Plac Zamkowy 1

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych na spotkanie autorskie z jednym z najbardziej poczytnych polskich pisarzy fantasy Andrzejem Pilipiukiem, autorem m.in.: opowieści o Jakubie Wędrowyczu, cykli „Kuzynki”, „Pan Samochodzik”, „Norweski Dziennik”, czy „Oko Jelenia”. Jego najnowsza książka „Wilcze Leże” jest już do wypożyczenia w naszej bibliotece.

Z wykształcenia archeolog. Dziewięciokrotnie nominowany do nagrody im. Janusza A. Zajdla, którą otrzymał w 2002 roku za opowiadanie „Kuzynki”. Dwukrotnie zajął trzecie miejsce w głosowaniu na nagrodę Nautillus. Ponadto, uhonorowany Pucharem Bachusa i Srebrną Muszlą. W 1998 roku nominowany do Ślakfy, nagrody Śląskiego Klubu Fantastyki w kategorii „Pisarz roku”.

Autor w swych opowiadaniach lubuje się w sarkazmie i ciętym języku. Jego baczne oko, w codziennym życiu, idealnie wyłuskuje ludzkie zachowania, wady i przywary zamieniając je w ironiczne życiowe momenty. Sam siebie nazywa „największym piewcą polskiej wsi od czasów Reymonta”

Dlatego już dziś zapraszamy na spotkanie z tym wybitnym autorem, które odbędzie się w Miejskiej Bibliotece Publicznej (Zamek), 26 października (czwartek), o godz. 17.00.