28 września w naszej bibliotece spotkały się dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 3, by wysłuchać głośnego czytania bajki pt. „Szewczyk Dratewka”, Janiny Porazińskiej oraz kilku wierszy Jana Brzechwy i Juliana Tuwima. Bajkę tę wybrano, ponieważ 29 września wypada rocznica urodzin autorki. Czytały Monika Darmofał-Karanowska, pedagog szkolny z ZSO Kętrzyn oraz uczennica tej szkoły klasy II CD LO Karolina Dymitrowicz. Po wysłuchaniu opowieści dzieci tworzyły prace plastyczne obrazujące wysłuchaną bajkę. Zapoznały się również z funkcjonowaniem biblioteki, a kolorowe książki na półkach przykuły znacząco ich uwagę.

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania to święto, którego najważniejszymi odbiorcami są dzieci. Czytanie im na głos stymuluje ich rozwój, wzbogaca słownictwo i pobudza wyobraźnię. Wydarzenie to zostało ustanowione z inicjatywy Polskiej Izby Książki w 2001 roku.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wizyty.