Lekcje biblioteczne prowadzone są od wielu lat w Miejskiej Bibliotece Publicznej. 20 czerwca br. dzieci z Zespołu Szkół w Garbnie, klasy I i II przyjechały wraz z nauczycielkami na swoją pierwszą taką lekcję do biblioteki w Kętrzynie.

Podczas tego spotkania dzieci poznawały księgozbiór, uczyły się, w jaki sposób działa biblioteka. Zwiedzały poszczególne działy, bawiły się na scenie, jak również zapoznawały się ze stroną internetową biblioteki. Zajęcia prowadziła Bożena Musielak, pracownik biblioteki działu dla dzieci i młodzieży, która zachęcała do zapisywania się do biblioteki i korzystania z książek i innych dostępnych atrakcji. Na koniec przyszedł czas na miłą zabawę. W ruch poszły gry planszowe i wszelkie inne dostępne zabawki w czytelni dla dzieci i młodzieży.

Wszystkich gorąco zachęcamy do korzystania z biblioteki.