KRYSPIN GOŁĘBIOWSKI już prawie absolwent Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Wojciecha Kętrzyńskiego. Cztery lata temu na urodziny dostał swój pierwszy aparat fotograficzny i od tego momentu zaczęło się jego fotografowanie. To dopiero cztery lata, jednak jakże bardzo owocne. Na swoim koncie ma już wiele sukcesów m.in.: 8 akceptacji PhotoVogue, jest to portal fotograficzny magazynu Vogue, II miejsce na szczeblu wojewódzkim w konkursie Fundacji Ochrony Wielkich Jezior Mazurskich „Błękit i zieleń”, II miejsce również na szczeblu wojewódzkim w tym samym konkursie tym razem na temat „Przyroda w obiektywie, czyli wakacje z przyrodą”, wyróżnienia ogólnopolskie w dwóch edycjach konkursu „ToDobryKurs.pl” i jeszcze kilka innych.
Inspiracją dla jego twórczości jest otaczająca go rzeczywistość.
Obecna wystawa podsumowuje dotychczasową twórczość, od początku 2013 roku do teraz i stanowi jej „ukoronowanie”. Nie jest to jednak koniec, a dopiero początek. Tegoroczny maturzysta ma ambicje jeszcze w tym roku zdawać do Szkoły Filmowej w Łodzi na wydział fotografii, przeszedł już wstępne konsultacje, a teraz przygotowuje swoje prace do oceny komisji rekrutacyjnej. Trzymamy za niego kciuki i życzymy spełnienia marzeń.
Tak więc, przed nim kolejny etap, w ciągu którego powstanie zapewne wiele nowych projektów.
Wystawa przedstawia przekrój całej działalności, stąd na pierwszy rzut oka, może wydawać się ona niejednolita. Kryspin zebrał w niej jedne z najlepszych swoich fotografii, m.in. tych zaakceptowanych przez włoski serwis PhotoVogue. Każdy z prezentowanych tercetów coś łączy. Może to być tematyka, kolorystyka lub znaczenie. 25 maja br. odbył się wernisaż jego wystawy. Zapraszamy więc do poszukiwań wrażeń w Miejskiej Bibliotece Publicznej, do filii nr 2 (Loża), gdzie w oranżerii zaprezentowane są prace Kryspina. Miłego oglądania.