Nie zawsze bywa tak, że aby pożyczyć ciekawą książkę trzeba przyjść do biblioteki. Czasem trzeba zachęcić i wypracować nawyk czytania książek. W tym celu to biblioteka co tydzień przychodzi do odbiorcy. Już od wielu lat Miejska Biblioteka Publiczna w Kętrzynie w ten sposób dba o najmłodszych czytelników. Panie z biblioteki uczą i ukierunkowują najmłodszych pokazując, że czytanie książek może być fajne przynosząc do przedszkola książki i wypożyczając je tam najmłodszym.

Zawsze spotkaniom tym towarzyszy wiele emocji. Szczególnie, gdy pojawiają się nowości, o które wcześniej prosiły dzieci. Ogrom kolorowych książeczek rozłożonych na stolikach powoduje, że dzieci same wyrywają się do czytania i prześcigają, kto pierwszy wypożyczy daną książeczkę.

To piękny widok, kiedy się patrzy, jak mali ludzie pragną czytać książki. Mam nadzieję, że nawyk ten nie zostanie zatracony, a w swoim przyszłym życiu wciąż będą zafascynowani książką.