„Wielka Liga Czytelników” to projekt, który ma na celu promowanie rodzinnego czytania książek. Dzieci ze szkół podstawowych wypożyczają książki z listy konkursowej i otrzymują do nich pytania. Odpowiadają na nie w domu, podczas wspólnego czytania. Odpowiedzi oddają do biblioteki, gdzie zostaną ocenione. Troje najlepszych czytelników w kategoriach kl. 1-3 i 4-6 bierze udział w drużynowym półfinale.

W Miejskiej Bibliotece Publicznej, w czytelni dla dzieci i młodzieży również został przeprowadzony Półfinał Ogólnopolskiego Konkursu „WIELKA LIGA CZYTELNIKÓW” 21 kwietnia br. w rywalizacji spotkało się siedem drużyn. Po zakończeniu pisemnej części w Stowarzyszeniu Kulturalnym „Konik Mazurski” odbyły się warsztaty dla dzieci prowadzone przez Panią Marię Kaliszewicz. Teraz z niecierpliwością czekamy na wyniki.