Witaminy i dzieci to czasem trudne połączenie, gdyż nie zawsze ci najmłodsi lubią jeść to co zdrowe. Tym razem było zupełnie odwrotnie. 4 kwietnia br. w Czytelni dla Dzieci i Młodzieży Miejskiej Biblioteki Publicznej odbyło się spotkanie z autorką projektu Ewą Maksymowicz i ilustratorką Małgorzatą Markowską książki pt. „Alfabet z koszyczka”. Przybyły dzieci z kilku kętrzyńskich szkół. Wszystkie w kolorowych strojach z uśmiechem na ustach. Spotkanie  niezwykle barwnie prowadziła autorka całego projektu Ewa Maksymowicz. W cudowny sposób potrafiła po kolei wytłumaczyć dzieciom, jak to się stało, że dziś mogą zapoznać się z książką „Alfabet z koszyczka”, ale również potrafiła przekonać do witamin, warzyw i owoców. U jej boku stała również ilustratorka tej niezwykle kolorowej książki – Małgorzata Markowska, która zachęcała dzieci do malowania swoich ulubionych warzyw i owoców. Było dużo quizów, konkursów i innych atrakcji, na które żywo reagowały dzieci. W nagrodę otrzymywały książkę, która szczerze im się podobała. Dzieci z SP 1 pod kierunkiem Doroty Gwardy wyrecytowały przybyłym wiersze znajdujące się „Alfabecie z koszyczka”, którym serdecznie dziękujemy. Trzeba przyznać, że niezwykle trafne, zabawne, a czasem wręcz pouczające utwory podobały się nie tylko najmłodszym, ale wywoływały uśmiech na twarzach tym trochę starszym uczestnikom spotkania.

Bardzo dziękujemy Pani Ewie i Małgorzacie za tak cudowne zaprezentowanie książki. Sądzę, że szybko może okazać się ciekawą lekturą dla najmłodszych. Książkę można dostać w czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej, jak również jest do kupienia w punkcie Informacji Turystycznej, Pl. Piłsudskiego 10/1 w Kętrzynie.

Ula Tomczak