Jak miło, gdy na zewnątrz robi się coraz cieplej, a przyroda budzi się do życia. Wszystko dookoła rozkwita, aż chce się żyć. Nasze kętrzyńskie maluchy również witały tego roku wiosnę, jednak tym razem nie tylko szukały jej śladów na zewnątrz, ale również odnalazły ją w wierszach i innych utworach w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Kętrzynie. 23 marca z okazji Światowego Dnia Poezji spotkaliśmy się w czytelni biblioteki na zamku, by wspólnie czytać, jak również podziwiać występy dzieci z SP 1, które przygotowały program artystyczny pod kierunkiem p. Doroty Gwardy. Do wspólnego czytania i recytacji przybyło wiele dzieci: z oddziałów przedszkolnych z wraz z paniami: Barbarą Skrodzką, Martą Mierzwicką i Joanną Kołowrocką-Kot oraz kl. II B i I z SP 1.

Tego dnia czytelnia wypełniła się kolorami, a dzieci wyśmienicie bawiły się mogąc recytować i czytać wiersze znanych autorów. Występ podopiecznych p. Doroty Gwardy szczególnie przypadł do gustu.

Ula Tomczak