Z okazji obchodów Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”, zachęcamy do zapoznania się z wystawą CZAS NIEZŁOMNYCH. POLSKIE PODZIEMIE NIEPODLEGŁOŚCIOWE 1944-1956. W Czytelni im. Arno Holza w bibliotece w zamku, prezentujemy archiwalne ilustracje, pochodzące przede wszystkim ze zbiorów IPN oraz czasopisma i książki ze zbiorów bibliotecznych.

Wystawa przedstawia historię działalności podziemia niepodległościowego w Polsce, w latach 1944-1956, poszczególne oddziały partyzanckie, dowódców oraz żołnierzy zaangażowanych w walkę z reżimem komunistycznym i okupantem sowieckim po II wojnie światowej, pokazuje represje, jakie były stosowane wobec nich, a także sposoby upamiętnienia żołnierzy niezłomnych w wolnej Polsce.