Dnia 15 lutego w Wypożyczalni dla Dzieci i Młodzieży odbyła się lekcja biblioteczna „Przyjaźń niejedno ma imię‘’.Celem wizyty w bibliotece było uświadomienie dzieciom potrzeby  przyjaźni, bezinteresownej chęci pomagania innym i wyodrębnienie zachowań  zasługujących na pochwałę. Uczestnikami spotkania  byli  uczniowie klasy III Niepublicznej Szkoły  Podstawowej  „Klucz ‘’ w Kętrzynie z panią Iwoną Połubińską . Wspólnie z panią  bibliotekarką  przeczytano  książkę  „Przepis na miłość” Kathariny Grosmann –Hensel  .Każde dziecko przyniosło do biblioteki   napisany  własnoręcznie wiersz  mówiący na temat przyjaźni.   Utwory zostały odczytane głośno; była to rewelacyjna zabawa. Dyskutowaliśmy  na temat  przyjaźni, dzieci wypisywały różne  skojarzenia  związane z  tym słowem. Uczniowie  podawali własne  przykłady co jest  ich zdaniem najważniejsze w życiu.

W ramach podsumowania wizyty w bibliotece dzieci zapoznały się z przysłowiami  dotyczącymi przyjaźni i narysowały portret swojego przyjaciela.