lipiec 9Od 4 lipca w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Kętrzynie odbywają się wakacyjne zajęcia dla dzieci i młodzieży. Prze cały lipiec od poniedziałku do piątku w godzinach od 10.00 do 13.00 można było w Czytelni dla dzieci i młodzieży miło spędzić czas w wakacyjnej atmosferze. Cykl zajęć rozpoczął się 4 lipca występem teatru  Art. Re z Krakowa zatytułowanym „Pchła krętaczka”. Na przedstawienie przybyło 98 osób, sala była wypełniona śmiechem i gwarem dzieci.

W lipcu Czytelnię odwiedzały dzieci z półkolonii zorganizowanych w Szkole Podstawowej Nr 3 w Kętrzynie, młodzież z Kętrzyna, a także goście przyjezdni z kraju i zza granicy  W następnych dniach osoby odwiedzające bibliotekę mogły uczestniczyć w różnorodnych zajęciach powiązanych z książkami. Dzieci  i młodzież czytały legendy oraz  baśnie związane z Kętrzynem, mogły także „pogimnastykować” swój język i umysł w zgadywankach, rebusach i krzyżówkach. Rozegrany także został turniej gier planszowych. Dzieci mogły wykonywać kolorowe ilustracje plasteliną, farbami czy kredkami, ozdabiać szklane wazony, bawić się na scenie Czytelni wierszykami i piosenkami. Odbyły się także dziecięce występy „Kabaretu na jednej nodze”. Dzieci także słuchały bajek w języku angielskim, tj. „Littre Red Riding Hood” (Czerwony Kapturek), Puss in Boots (Kot w butach), mogły pobawić się w inscenizację teatralną tychże bajek. Oczywiście nie zabrakło piosenek  śpiewanych przez dzieci na scenie, zarówno w języku angielskim czy polskim (w wersji karaoke).

A wszystko to odbyło się w letniej atmosferze wakacyjnej radości. Dzieci i młodzież odwiedzające bibliotekę w lipcu mogły także skorzystać z gier X-Box, Internetu, a także z wypożyczenia książek. Odbywały się także na dużym ekranie projekcje filmów dla dzieci, tj. „Epoka lodowcowa”, „Kot Garfield”, „Pinokio”, „Księga dżungli” i inne.

Na biblioteczne zajęcia wakacyjnych w lipcu  przyszły 723 osoby,  za co dziękujemy. Każdy z biblioteki wyszedł uśmiechnięty i mógł znaleźć coś interesującego dla siebie.

Serdecznie zapraszamy do Czytelni dla dzieci i młodzieży w sierpniu  na równie ciekawe zajęcia wakacyjne. Będą gry, filmy, bajki, inscenizacje teatralne, a także piosenki i sceniczne zabawy żywym słowem .Zapraszamy dzieci z Kętrzyna, półkolonii, gości i wszelkie osoby pragnące zajrzeć do biblioteki na letnie zajęcia  od 1 do 5 sierpnia, a potem od 16 do 26 sierpnia.

lipiec 1lipiec 10lipiec 4lipiec 12lipiec 11lipiec 8lipiec 7lipiec 6lipiec 3lipiec 2